RİZE HABERLERİ
Giriş Tarihi : 14-06-2024 10:28   Güncelleme : 14-06-2024 10:41

Rize'de ki bu eve duvarlarından önce 'Fiber internet' geldi

Rize’de arazisinden geçen telekomünikasyon bağlantısını kaldırtmak isteyen vatandaş bir türlü amacına ulaşamayınca fiber kablo olduklarını öğrendikleri teller yaptığı evin ortasından geçti.

Rize'de ki bu eve duvarlarından önce 'Fiber internet' geldi

Karadeniz fıkralarına konu olacak olay Rize’nin Çayeli ilçesi Kemer Köyü Maden Mahallesi’nde meydana geldi. Dedetaş kardeşler kendi arazilerine ev yapmak istedi. Evi yapmak istedikleri parselden ise telefon kablosu geçtiği için kaldırılması için müracaat etti. Dedetaş ailesi yaptıkları müracaat sonucunda ise ‘sen tuğlasını ördür, biz sonra kesip atarak ek yaparız’ ifadesini duydular. Fiber internet kablosu olduklarını öğrendikleri iletişim ağı tellerini bir türlü kaldırtamayan aile kendilerinin müdahale etmesi halinde yüklü miktarda para cezası alacağını duyunca bu kez ne yapacaklarını kara kara düşünmeye başladı. Duvarları bile örülememiş olan evin ortasından fiber kablo geçmesi görenleri hem güldürüyor hem de düşündürüyor.

Evlerini tamamlayabilmek için 2 yıldır kablonun sökülmesini beklediklerini dile getiren İbrahim Dedetaş, “2022 yılında ben bu evin temelini atarken yeri kazdırmaya başladım. Defalarca dilekçe yazıp gönderdim. Çayeli’nde ki arkadaşlar gelerek bana yardımcı oldular. Kendi kablolarını buradan kaldırdılar. Bu uluslararası fiber kablo olduğu için bu kabloyu kaldıramıyorlar. Bana sundukları mazeret budur. Birkaç defa geldiler baktılar. Fakat halen daha sökmek için gelmediler. Aşağı yukarı 2 yıldır bekliyorum. Şu anda tuğlasını ördüreceğim. En son arkadaşları aradığım zaman, ‘sen tuğlasını ördür, biz sonra kesip atarak ek yaparız’ dendi. Komik bir olay. Gelen bu ne kablosu diye soruyor. Enteresan bir olay. Söyleyecek kelime de bulamıyorum. Adam bana sen tuğlayı ör kablo içeride kalsın diyor. Benim evimin içerisinden internet geçiyor. Fıkra gibi bir olay yaşıyoruz. Tekrar dilekçe vereceğim. Bu sefer verdiğim dilekçenin de fotoğrafını çekeceğim. Kaldırmazlarsa mahkemeye vereceğim. Bu sefer daha uzun sürecek. Tuğlasını öreceğim. Şapı da dökeceğim. Kablo içeride kalacak. Şimdi ben bu kabloyu kesip atamıyorum. Kesip atsam geçen sene sorduğumda bir araba parası cezası var denmişti. Kabloyu da kesemiyorum. Kesme şansımda yok” ifadelerini kullandı.

Baş editörBaş editör

hfehmidemir