SİYASET
Giriş Tarihi : 12-03-2024 22:24

CHP’li Topaloğlu: Birlik beraberlik dayanışma belediyeciliğini inşa edeceğiz

Rize'nin geleceği için Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) belediye başkanı adayı olan Necati Topaloğlu, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Topaloğlu'nun, mahalle sakinleriyle buluşarak sorunları dinleyip çözüm önerilerini paylaştığı ziyaretler, bölgedeki seçmenlerin dikkatini çekiyor.

CHP’li Topaloğlu: Birlik beraberlik dayanışma belediyeciliğini inşa edeceğiz


Topaloğlu'nun seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde karşılaştığı ilgi büyüyor. Ziyaret ettiği her noktada  esnafın ve mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Topaloğlu, halkın beklentilerine yönelik çözüm önerileri paylaşması dikkat çekiyor. 

Ziyaretleri sırasında Ramazan ayı vurgusu yapan Topaloğlu:
 "Nerede o eski ramazanlar diyesi geliyor insanın. Eski neşe, eski heyecan kalmamış insanımızda. Güncel kaygılar Ramazan heyecanını bile çalıp götürmüş insanımızdan. İnsanımızın mutluluğu sorumluluğumuzdur.  Bir sonraki ramazan ayı daha coşkulu ve eğlenceli olacak. O eski ramazanları geri getireceğiz. Birlik, beraberlik, dayanışma belediyeciliğini inşa etmeye geliyoruz... " dedi.

Ayrıca belediye başkanı seçilmesi durumunda hayata geçireceği “Sosyal Kart Projesinden” bahseden Topaloğlu sosyal kart projesini şu şekilde tanıttı:
"Sosyal kart projesi bir elin verdiğini diğerinin görmediği, kişiden değil toplumdan destek alındığı ekonomik sosyal yardımlaşma sistemi oluşturacak. Ayrıca eğitim gören ilk ve orta okul düzeyinde öğrencisi bulunan aileler için belediye tarafından sağlanacak destek ile ailelerin öğrencilerine beslenme çantası hazırlamak sorun olmaktan çıkacak

-Dayanışma Kartı : Dayanışma kartı ile sosyal bir fon oluşturulacak. Bu fon ile ekonomik yönden sıkıntı çeken vatandaşlarımız oluşturulan bu fon ile mahalle bakkallarından indirimle alış veriş yapabilecek.

-Ulaşım Ödeme Kartı: Vatandaşlar dolmuş ve belediye otobüslerinde yine bu kart ile ödeme yapabilecek. Özel indirim statüsünde yer alan kişilere bu kart üzerinden tanımlama yapılacak.
-İndirim ve İkram Kartı: Belediye Sosyal tesislerinde geçerli olacak bir ödeme sisteminde kullanılacak, özel tanımlı indirim ve ikram kartı.

-Öğün Desteği Kartı: Öğrenciler için öğle öğününde kullanılacak, öğün destek kartı. 

-Emekli İndirim Kartı: Sosyal tesislerde ve emekli lokalinde geçerli olacak indirim kartı."

Baş editörBaş editör

hfehmidemir