SİYASET
Giriş Tarihi : 13-03-2024 20:02

CHP Rize Belediye Başkanı adayı olarak Necati Topaloğlu sokak sokak geziyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Rize Belediye Başkanı adayı olarak Necati Topaloğlu, seçim çalışmalarına yoğun bir tempoyla devam ediyor. Topaloğlu, halkın sorunlarını dinleyerek çözüm odaklı projelerini anlatmak için sokak sokak geziyor.

CHP Rize Belediye Başkanı adayı olarak Necati Topaloğlu sokak sokak geziyor

Seçim çalışmaları kapsamında Topaloğlu, Rize'nin çeşitli mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek belediyecilik vizyonunu paylaşıyor ve sorunlarına çözüm önerileri sunuyor. Halkın nabzını tutarak, belediyecilik anlayışını katılımcı bir şekilde sürdüreceğini vurgulayan Topaloğlu, adaylık sürecindeki enerjisini seçim gününe kadar sürdüreceğini belirtiyor.

Topaloğlu'nun açıklaması ise şu şekilde:

"Rize'mizin geleceği için elimizden geleni yapacağız. Her mahallemizi dinleyerek, sorunlarına çözüm odaklı yaklaşarak, şeffaf ve adil bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Vatandaşlarımızın güvenini kazanmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yerel yönetimlerde halkın sesi olmayı ve Rize'nin gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz."

Topaloğlu, 1 Nisan sabahı Rize'nin yeni bir güne ve döneme uyanacağını belirtirken, emeklilerle ilgili projesini şu şekilde açıkladı:

-Emekliler Lokali: Kurulacak Mahalle Birimlerinde emeklilerin ve yaşlıların zaman geçirebileceği sosyal alanlar kurulacak. 

-Sosyal Tesis İndirimi: Sosyal kartta emekli statüsünde olan emekliler Sosyal Tesislerde %25 indirimden faydalanacak.

-Ulaşım İndirimi: Şehir içi belediye otobüsleri 65 yaş üştü vatandaşlara ücretsiz ulaşım hakkı devam edecek, ayrıca ulaşım kartına ücretsiz yolculuklar tanımlanacak.

 -Evde Hizmet: Belediye olarak yaşlılar ve eve bağımlı olan vatandaşlarımız için evde hizmet ekipleri kurulacak. Evde hizmet ekipleri ihtiyaç dahilinde market alış verişi, ev temizliği gibi hizmetlere destek olacak. 

-Emekliler Meclisi: Emekliler meclisi kurulacak ve emekliler belediye yönetiminde temsil edilecek."

Ali MaşalacıAli Maşalacı